Luigetiik
Luigetiik on Kadrioru pargi tiikidest tuntuim. Algselt alumiseks tiigiks nimetatud veesilm oli Kadrioru pargi plaanidel juba 1723. aastal. 1741 tehti tiigi keskele saareke koos paviljoniga ja istutati puud. 20. sajandi alguses paiknesid tiigi ümbruses mitmed hooned (nt Poska tänava poolsel küljel asus trammidepoo).
Praeguse Fr.R Kreutzwaldi kuju asemel oli populaarne restoran – kohvik Kontsertaed. Talviti armastas linnarahvas elektrilampidega valgustatud tiigil uisutamas käia.
1930. aastate keskpaigus alustati tiigiümbruse ümberkorraldustöid. Lagunenud Kontsertaia hooned lammutati ja nende asemele rajati muruväljakud, lillepeenrad ja hekid. Just 1930. aastatel hakati tiiki nimetama Luigetiigiks (suviti elasid tiigil luiged).
Tiigile paigutati purskkaevud ja saarekesele ehitati V. Seidra projekti järgi sammastega ümar kõlakoda. 1937 kujundati tiigi lõunaservale päikesekell ja eesti rahvariide vöökirjas lillepeenrad. Päikesekell, mille kiviplaadile on ringikujuliselt märgitud tunnid ja 12 sodiaagimärki, on valmistatud vastavalt Ida–Euroopa ajale. See tehti arhitekt A. Lomanni projekti järgi. Kella metallosuti kaldenurk on 59 kraadi ja 26 minutit, s o Tallinna geograafiline laius. Kadrioru päikesekell on rohkem kunstiteos kui täpse aja näitaja.